Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach

uni129

Strona internetowa: www.pusb.pl

Email:

Adres email (rekrutacja): ...

Informacje ogólne

Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach (wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach) powstała w 2005 roku i jest obecnie jedyną państwową uczelnią zawodową w regionie. Aktualnie kształci blisko 1200 studentów. Prowadzi studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie, w trybie stacjonarnym (bezpłatne) oraz niestacjonarnym (płatne) i przygotowuje do uzyskania dyplomu licencjata, inżyniera oraz magistra.

Uczelnia oferuje kształcenie na następujących kierunkach:

  • Finanse i rachunkowość,
  • Administracja,
  • Zarządzanie,
  • Pedagogika,
  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna,
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne,
  • Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne,
  • Ogrodnictwo,
  • Informatyka,
  • Kosmetologia,
  • Dietetyka,
  • Pielęgniarstwo.

Ponadto Uczelnia kształci na wielu kierunkach studiów podyplomowych.

O sile Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego stanowi nie tylko doświadczona kadra praktyków, ale także szereg umów i porozumień z Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Politechniką Łódzką, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach. Dzięki nim dostarczamy Studentom najwyższą jakość kształcenia oraz możliwość kontynuowania nauki na studiach II i III stopnia. Uczelnia prowadzi studia o profilu praktycznym, dlatego ogromną rolę odgrywają praktyki zawodowe, które umożliwiają wykorzystanie wiedzy teoretycznej w realnym działaniu. Gwarantujemy ich zgodność z kierunkiem studiów i wybraną specjalnością, przy czym zawsze staramy się uwzględniać indywidualne preferencje i oczekiwania naszych Studentów.

W trosce o najwyższą jakość, nieustannie udoskonalamy ofertę edukacyjną Uczelni i rozwój bazy lokalowej oraz jej wyposażenie. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynkach zmodernizowanych i przystosowanych do potrzeb Studentów, także niepełnosprawnych. W nowo wyremontowanych budynkach znajdują się w pełni wyposażone laboratoria, pracownie komputerowe, multimedialne, anatomiczno-fizjologiczne, zajęć praktycznych, kosmetyczne, biochemiczne, gleboznawcze oraz pracownie do masażu. Wykłady odbywają się w przestronnych aulach (na 260 i 160 osób), a pogłębianiu wiedzy sprzyja biblioteka z nowoczesną czytelnią. Nasi Studenci mają możliwość taniego zakwaterowania w komfortowych warunkach w Domu Studenta, zlokalizowanym w sercu kampusu.

Najważniejsze atuty Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego:

  1. Bezpłatna nauka na studiach I i II stopnia oraz na studiach jednolitych magisterskich w trybie stacjonarnym.
  2. Konkurencyjna wysokość opłat za studia w trybie niestacjonarnym.
  3. Profesjonalne i kompleksowe przygotowanie studentów do wykonywania szerokiej gamy zawodów, które są cenione na rynku pracy.
  4. Wysoki poziom nauczania oraz przygotowanie do kontynuacji nauki na poziomie magisterskim (II st.) i doktoranckim (III st.).
  5. Dostęp do szerokiej bazy ofert pracy, staży i praktyk poprzez prężnie działające Biuro Karier.
  6. Aktywne wsparcie działalności studentów w ramach funkcjonowania Samorządu Studenckiego, AZS-u oraz kół naukowych.
  7. Przyjazna kadra dydaktyczna, która dba o dobre relacje ze studentami uczelni.
  8. Rozbudowany system wsparcia materialnego dla studentów uczelni.
  9. Oferta zakwaterowania w Domu Studenta zlokalizowanego w sercu kampusu.
  10. Nowoczesny kampus wyposażony w pracownie specjalistyczne i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  11. Wyjazdy do zagranicznych uczelni w ramach programu Erasmus+.
  12. Możliwość odbycia szkolenia wojskowego w ramach programu Legia Akademicka.
  13. Bezpłatny dostęp do Internetu.

Rekrutacja

Informacje na temat rekrutacji: https://www.pusb.pl/rekrutacja.aspx.

Wydziały i kierunki

-

Historia uczelni

Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego została utworzona z dniem 1 października 2005 roku rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 września 2005 roku (Dz.U. r 190 poz. 1605), jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach.

Rektor Uczelni powołany został w dniu 17 października 2005 roku. Pierwszy nabór studentów w roku akademickim 2005/2006 na kierunkach: Ekonomia i Socjologia trwał od 17 do 30 października 2005 i zakończył się przyjęciem 211 studentów na obu kierunkach łącznie. Uczelnia korzystała w tym okresie z pomieszczeń Centrum Kształcenia Ustawicznego w Skierniewicach przy Al. Niepodległości 4. Tam też miała swoją siedzibę.

Proces rekrutacji kandydatów na studia na rok akademicki 2006/2007 oraz 2007/2008 prowadzony był na czterech kierunkach: Ekonomia, Socjologia, Filologia Polska oraz Ogrodnictwo. Z końcem września 2008 roku Uczelnia zmieniła swoją siedzibę. Większość zajęć dydaktycznych odbywało się w obiekcie głównym położonym w Skierniewicach przy ul. Batorego 64C. Znikoma część zajęć prowadzona była w obiekcie CKU przy Al. Niepodległości 4, a specjalistyczne zajęcia laboratoryjne w gmachu SGGW przy ul. Sobieskiego 10.

W ramach Indykatywnego Planu Inwestycyjnego, Gmina Miasto Skierniewice otrzymała środki inwestycyjne, konieczne do przystosowania do potrzeb Uczelni, kolejnych obiektów znajdujących się na terenie kompleksu powojskowego, położonego przy ulicy Batorego 64. Kampus Uczelni zaczął się rozrastać.

W roku akademickim 2006/2007 studenci naszej Uczelni zorganizowali pierwsze w historii Miasta Skierniewice juwenalia. Studenci biorą aktywny udział w imprezach integracyjnych (fuksówki, połowinki), stworzyli Akademicki Związek Sportowy, czynnie uczestniczą w pracach organów centralnych Samorządu Studentów RP, oraz w życiu kulturalnym i społecznym Skierniewic. Od ponad 10 lat społeczność akademicka organizuje Festiwal Nauki, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Skierniewic i subregionu skierniewickiego.

W wyniku wyborów Władz Uczelni, które miały miejsce w marcu 2007 roku, funkcję Rektora objął prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Janusz.

Podczas inauguracji roku akademickiego 2007/2008 odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach.

W roku akademickim 2008/2009 Uczelnia uruchomiła dwa nowe kierunki: Informatyka i Ekonometria oraz Finanse i Rachunkowość.

W kolejnych latach Uczelnia uzyskała zgodę PKA na otworzenie kolejnych kierunków kształcenia: Dietetyki, Kosmetologii, Informatyki, Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Pedagogiki, a także Zarządzania Obszarami Wiejskimi.

W 2016 roku Uczelnia uzyskała uprawnienia do kształcenia na kierunkach: Pielęgniarstwo i Administracja, a w 2018 roku na kształcenie na studiach II stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Nabór na studia II stopnia prowadzony jest na kierunkach: Menedżerskie studia ekonomiczno-prawne oraz Pedagogika. Uczelnia oferuje jednolite studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Ponadto Uczelnia oferuje naukę na studiach podyplomowych.

Od 2009 roku PUSB regularnie realizuje projekty unijne, które wzbogacają ofertę uczelni. Pierwszy projekt nosił nazwę "Pewny start na rynek pracy wsparcie Biura Karier PWSZ w Skierniewicach w aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów". Kolejny projekt unijny umożliwił przeprowadzenie projektu badawczego i stworzenie w 2012 roku jednostki ogólnowydziałowej - Wszechnica Skierniewicka - oferującej różne formy kształcenia ustawicznego - kursy, szkolenia i warsztaty. W 2013 roku ruszył kolejny projekt "Program rozwojowy PWSZ w Skierniewicach", który rozwinął działania Biura Karier, wzmocnił ofertę edukacyjną Uczelni oraz rozszerzył współpracę z rynkiem pracy.

Aktualnie realizowany jest projekt systemowy pod nazwą Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych. Celem projektu jest stworzenie jednolitego systemu 6-cio miesięcznych praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych, poprzez wypracowanie, a następnie testowanie i wdrożenie projektowanego rozwiązania, które ma się przyczynić do lepszego przygotowania w zakresie umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych absolwentów.

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2013/2014 został oddany do użytku nowoczesny Dom Studenta, oferujący komfortowe warunki studentom naszej Uczelni.

W wyniku wyborów Władz Uczelni, które miały miejsce w maju 2015 roku, funkcję Rektora objął prof. nadzw. dr Daniel Stos.

Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 sierpnia 2019 roku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach zmieniła nazwę na Państwową Uczelnię im. Stefana Batorego.

Dziś kompleks Kampusu PUSB, przy ulicy Batorego 64, umożliwia prowadzenie zajęć dydaktycznych w pięknych przestronnych salach, w nowych budynkach C, E i F. Powstały nowe pracownie specjalistyczne: między innymi: pracownie gastronomiczne, informatyczne, kosmetologiczne, masażu, umiejętności pielęgniarskich. Studenci mają także do dyspozycji nowoczesne aule, przestronną bibliotekę wraz z czytelnią, mogą korzystać z bezprzewodowego i przewodowego Internetu.

Uczelnia z każdym rokiem rośnie w siłę i staje się znaczącą jednostką dydaktyczną województwa łódzkiego.

Osiągnięcia naukowe

-

Akademiki

Dom Studenta jest zlokalizowany w sercu kampusu naszej Uczelni, czyli przy ul. Batorego 64G w Skierniewicach.

Oferuje pokoje dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych i dysponuje 72 miejscami noclegowymi, w tym:

  • 68 miejscami w pokojach dwuosobowych,
  • 4 miejscami w pokojach jednoosobowych.

Na każdym piętrze znajdują się łazienki z kabinami prysznicowymi.

Do dyspozycji dostępna jest kuchnia z pełnym wyposażeniem:

  • kuchnia elektryczna,
  • kuchenka mikrofalowa,
  • czajnik elektryczny,
  • szafki kuchenne,
  • naczynia do gotowania i smażenia.

Udogodnienia:

  • monitorowany i ogrodzony budynek,
  • bezpłatny parking,
  • bezpłatny dostęp do Wi-Fi,
  • budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Znani wykładowcy

-

Galeria

The user has uploaded no images in the gallery.

Artykuły



Ten użytkownik nie opublikował jeszcze żadnych artykułów.

Aktualności

Nauka i rozwój

Informacje o plikach cookie. Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Regulamin