Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu stanowi cząstkę wielotysięcznej społeczności akademickiej kultywującej nie tylko działalność naukowo-dydaktyczną, ale także kulturalną i sportową na Dolnym Śląsku.
Uczelnia położona jest w centrum miasta, w niezwykle malowniczym i pełnym zieleni parkowym otoczeniu. Stałą troską władz jest stworzenie wzorcowej bazy materialnej uczelni. Priorytetem w dalszym rozwoju uczelni jest rozbudowa i dynamiczny rozwój w tym zakresie.
W chwili obecnej PWSZ dysponuje obiektami:
przy ul. Zamkowej 4,
przy ul. Obr. Westerplatte 39
i przy ul. Piotra Skargi 14 a.
Już kilka tysięcy młodych ludzi studiuje w pięknie odrestaurowanych zabytkowych murach Pałacu Czettritzów, zaadoptowanego w do potrzeb nowoczesnego procesu dydaktycznego, gdzie znajduje się łącznie 17 sal wykładowych, 46 ćwiczeniowych, 14 sal seminaryjno-lektoratowych, sala senacka, kompleks pracowni plastycznych, studio telewizyjne z salą nagrań, sala do ćwiczeń terapeutycznych, 7 laboratoriów komputerowych.
Specjalistyczne pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt ułatwiają studiowanie trudnych kierunków inżynierskich. Aby zapewnić studentom jak najlepsze warunki do studiowania uczelnia stworzyła skomputeryzowaną i bogatą w zbiory bibliotekę, która oferuje literaturę w językach: polskim, angielskim i niemieckim z zakresu architektury krajobrazu, pedagogiki, psychologii, prawa, logistyki, politologii, turystyki, filologii polskiej, filologii angielskiej oraz filologii niemieckiej. Do dyspozycji studiujących jest także Czytelnia czasopism. Uczelnia prenumeruje i udostępnia na miejscu ponad 90 tytułów czasopism polskich i zagranicznych. Oprócz tego biblioteka gromadzi kasety (głównie do nauki języków obcych) oraz kasety wideo, płyty CD. Na terenie uczelni działa także Wydawnictwo uczelniane zapewniające studentom skrypty oraz podręczniki, które wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym, jak i edytorskim.
Studenci mają do dyspozycji ponadto bezpłatny dostęp do Internetu, restaurację âKlub pod Papugamiâ, bar âEkonomikâ, sklepiki oraz punkty kserograficzne. Dla potrzeb studenckich budowana jest nowoczesna sala audiowizualna. Niedługo rozpoczną się prace adaptacyjne dwóch sąsiadujących z uczelnią budynków mieszkalnych, w których docelowo będą zlokalizowane mieszkania dla studentów.
Uczelnia zaprasza serdecznie do wyboru studiów pierwszego stopnia licencjach bądź inżynierskich - całkowicie bezpłatnych w trybie stacjonarnym - na jednym z kierunków humanistycznych (filologia angielska, filologia rosyjska, filologia hiszpańska, pedagogika), prawno-społecznych (administracja, politologia) lub nowych interdyscyplinarnych (architektura krajobrazu, kosmetologia, turystyka i rekreacja, logistyka).
Ich kontynuację - zgodnie z deklaracją bolońską - na tych samych lub pokrewnych kierunkach studiów drugiego stopnia (magisterskich), a potem trzeciego stopnia (doktoranckich) w uczelniach krajowych i zagranicznych umożliwia, wdrożony w Uczelni, europejski system transferu i akumulacji punktów (ECTS). System ten ułatwia studentom mobilność i podejmowanie kolejnych etapów kształcenia nie tylko w dowolnym okresie życia, ale także za granicą w ramach międzynarodowego programu Erasmus. Wałbrzyska PWSZ umożliwia więc realizację ambicji i marzeń na miarę XXI wieku.
Pomimo niedługiej historii Uczelnia stara się pielęgnować akademickie tradycje i formy życia studenckiego. Tradycją PWSZ są już otwarte wykłady gościnne, podczas których studenci mają okazję poznać i wysłuchać wybitnych osobistości z kraju i z zagranicy. Często goszczą tu przedstawiciele świata polityki, mediów i sztuki, m.in.: politycy Jan Rokita, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, Jarosław Wałęsa, Beata Kempa, Jerzy Szmajdziński, Marek Borowski, Lidia Geringer de Oedenberg, Marek Migalski, Ryszard Legutko, Jerzy Tutaj, Władysław Frasyniuk, Bronisław Wildstein, Wojciech Olejniczak, Leszek Miller, Jan Lityński; pisarze: Olga Tokarczuk, Kazimierz Brakoniecki, naukowcy: Jan Miodek, Andrzej Antoszewski, Richard Stock, Jarosław Syrnyk, Włodzimierz Suleja; dyplomaci: Ambasador RP w Republice Czeskiej Andrzej Krawczyk, Ambasador Nadzwyczajny Republiki Białoruś Paweł Łatuszka, Konsul Generalny Niemiec dr Helmut SchĂśps, Ambasador Republiki Angoli Lizeth Satumbo Pena; działacze kultury: Szewach Weiss, Adam Michnik.
Uczelnia zapewnia swoim studentom debiuty nie tylko naukowe, ale także artystyczne, literackie oraz dziennikarskie. Na terenie uczelni działa zespół wokalno-instrumentalny, który odnosi znaczne sukcesy na licznych przeglądach oraz daje regularne koncerty, bierze udział w przeglądach i konkursach, wzbudzając zawsze przychylność i żywe zainteresowanie słuchaczy. Studenci PWSZ, niezależnie od kierunku oraz roku studiów, mają Możliwością włączenia się do prac redakcji niezależnej gazety studentów âHumanistycznej Jazdyâ - miesięcznika, który ukazuje się jako dodatek do miejscowego tygodnika. Zainteresowani mogą nabierać doświadczenia dziennikarskiego w ramach prac w TV Zamkowa. Ta organizacja studencka zrzesza osoby, które chcą nauczyć się tego, czego nie poznają na wykładach, laboratoriach czy seminariach. W swoim gronie preferują osoby, które pracę dla telewizji traktują jako zabawę, dzięki której mogą rozwijać swoje zainteresowania, pogłębiać wiedzę i poznawać ciekawych ludzi. Do dyspozycji studentów oddano profesjonalnie wyposażone studio i sprzęt, który umożliwia realizację programów wysokiej jakości, a także realizacje na żywo.
Studenci naszej uczelni korzystają z kilku form pomocy materialnej. Rozbudowany system pomocy materialnej pozwala na realne obniżenie kosztów nauki studentom studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. System ten obejmuje stypendia socjalne, specjalne dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, stypendia za wyniki w nauce, stypendia za wyniki w sporcie, stypendium mieszkaniowe, stypendium na wyżywienie oraz zapomogę.
Zachęcamy serdecznie do podjęcia studiów w PWSZ AS w Wałbrzychu, gdyż Uczelnia zapewnia studentom wzorcowe warunki studiowania oraz Możliwością rozwoju swoich zainteresowań np. naukowych, artystycznych i sportowych. Naszym priorytetem jest jakość i wysoki poziom kształcenia - kadra dydaktyczno-naukowa PWSZ to wybitni dydaktycy o bogatym dorobku naukowym, którzy swoją pasję zawodową realizują w naszej Uczelni. Nasza Uczelnia - jako jedyna w regionie wałbrzyskim - umożliwia swoim studentom i pracownikom wyjazdy stypendialne na studia, praktyki oraz szkolenia do Portugalii, Czech, Rumunii, Turcji, Belgii, Grecji, na Maltę czy Litwę w ramach Programu Erasmus.
Nasi studenci mają Możliwością całkowicie bezpłatnie zdobyć dyplom licencjata lub inżyniera na 9 kierunkach i 17 specjalnościach studiów, tj. 1. Politologia (studia 3-letnie licencjackie) ⢠marketing polityczny ⢠służby publiczne ⢠publicystyka radiowo-telewizyjna 2. Administracja (studia 3-letnie licencjackie) ⢠administracja publiczna 3. Pedagogika (studia 3-letnie licencjackie) ⢠pedagogika opiekuńczo-wychowawcza ⢠pedagogika resocjalizacyjna ⢠pedagogika z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną ⢠terapia pedagogiczna 4. Filologia (studia 3-letnie licencjackie) ⢠język angielski ⢠język rosyjski ⢠język hiszpański 5. Turystyka i rekreacja (studia 3-letnie licencjackie) ⢠animacja czasu wolnego i rekreacji ⢠geoturystyka ⢠obsługa turystyczna imprez sportowych ⢠turystyka historyczna i archeologiczna ⢠przewodnictwo i pilotaż ⢠turystyka uzdrowiskowa 6. Kosmetologia (studia 3-letnie licencjackie) 7. Logistyka (studia 3,5-letnie inżynierskie) 8. Architektura krajobrazu (studia 3,5-letnie inżynierskie) 9. Bezpieczeństwo i higiena pracy (studia 3,5-letnie inżynierskie).
Zapraszam również do podjęcia w naszej Uczelni studiów podyplomowych na kierunkach, tj.: 1. Studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego, 2. Turystyka i rekreacja w lecznictwie uzdrowiskowym, 3. Logopedia z emisją głosu, 4. Ubezpieczenia społeczno-majątkowe w praktyce, 5. Edukacja dla bezpieczeństwa.
Życzymy satysfakcji z wyboru najkorzystniejszego dla Siebie kierunku studiów!
Kontakt: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
ul. Zamkowa 4, 58-300 Wałbrzych
www.pwsz.com.pl
tel. 74 641 92 03, 74 641 92 04
rekrutacja@pwsz.com.pl
Zasady przyjęć:
1. Na wszystkie kierunki, z wyłączeniem filologii, obowiązuje wynik egzaminu maturalnego z języka obcego oraz z przedmiotu, z którego kandydat otrzymał najwięcej punktów.
2. Na kierunek filologia bierze się pod uwagę wynik egzamin maturalnego z języka polskiego i języka obcego (w przypadku specjalności język angielski - tylko język angielski)
3. Punkty otrzymane z części podstawowej egzaminu maturalnego będą mnożone przez 0,5, punkty z poziomu rozszerzonego - przez 1,0.
Instytut Społeczno-Prawny
â administracja - specjalność administracja publiczna
â politologia - specjalności: marketing polityczny, służby publiczne, publicystyka radiowo-telewizyjna
â bezpieczeństwo i higiena pracy
Instytut Humanistyczny
â filologia - specjalności: język angielski, język rosyjski, język hiszpański
â pedagogika - specjalności: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną, terapia pedagogiczna.
Instytut Przyrodniczo-Techniczny
â architektura krajobrazu
â logistyka
Instytut Turystyki i Rekreacji
â kosmetologia
â turystyka i rekreacja - specjalności: administracja czasu wolego i rekreacji, geoturystyka, obsługa turystyczna imprez sportowych, turystyka historyczna i archeologiczna, przewodnictwo i pilotaż, turystyka uzdrowiskowa.
Po uzyskaniu zgody MNiSW odbędzie się rekrutacja na kierunek:
â gospodarka przestrzenna
-
-
-
-
The user has uploaded no images in the gallery.