Kultura dzielenia się wiedzą jest autorskim projektem Providenta trwającym już ponad dekadę. Jego celem jest przybliżenie studentom wiedzy biznesowej oraz umożliwienie im spotkania z praktykami w branży finansowej. Eksperci, na co dzień zatrudnieni w Providencie, dzielą się z młodymi ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniem.
W tym roku inicjatywa Kultura dzielenia się wiedzą została przeprowadzona wspólnie z organizacją studencką Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), w ramach jej projektu „Drogowskazy kariery”. Współpraca obejmowała działania na takich uczelniach jak: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Niezależnie spotkania ze studentami miały miejsce także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ze względu na pandemię wszystkie wydarzenia odbyły się online. Łącznie wzięło w nich udział ponad 350 uczestników, a treści udostępnione w internecie dotarły do niemal 120 tys. osób.
Spotkania, prowadzone przez pięciu firmowych ekspertów: Wojciecha Nesterenkę, Beatę Bardoni, Łukasza Mikołajuka, Izabellę Goślińską oraz Agnieszkę Krajnik, dotyczyły m. in. procesu rekrutacji, komunikacji w zespole, CSR-u oraz work-life balance podczas pracy zdalnej.
- Kultura dzielenia się wiedzą, to program, który prowadzimy już od wielu lat. Cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić go także w czasie pandemii, pomimo utrudnionych warunków i nauczania zdalnego – podkreśla Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. – Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie jeszcze na studiach mają szansę zetknąć się z prawdziwym środowiskiem biznesowym. Dla nas także jest to rozwijające doświadczenie – zarówno spotkania ze studentami, jak i współpraca z organizacją studencką uczą nas wiele na temat pokolenia, które niedługo wejdzie na rynek pracy, a także jego oczekiwań wobec pracodawcy – dodaje Agnieszka Krajnik.
************
Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.
Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.
Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !