Dominika Polus i Irina Nikolyaneko są studentkami turystyki i rekreacji II stopnia SGTiR. Zanim zakwalifikowały się do finału IMEX-MPI-MCI Future Leaders International University Challenge we Frankfurcie, musiały zwyciężyć w trzech krajowych etapach konkursu – Irina w Polsce, a Dominika w Stambule. Pierwszy polegał na przygotowaniu eseju na temat ‘Why I should join MPI conference and IMEX fairs’, drugi – na zaprojektowaniu wydarzenia, trzeci to prezentacja projektu przed jury.
– IMEX/MPI/MCI to przede wszystkim rozwój, sukces i motywacja. Udział w tym konkursie dał mi możliwość pokonania samej siebie i nawiązania bezcennych kontaktów z ludźmi z całego świata. Czuję, że to początek drogi do sukcesu w tej branży – podkreśla Dominika Polus.
IMEX-MPI-MCI Future Leaders International University Challenge to cieszący się prestiżem konkurs dla studentów ostatnich lat kierunków związanych z branżą turystyczną. W roku akademickim 2013/2014 odbyło się 6 pre-konkursów. Wyłoniły one 6 najlepszych uczestników, którzy spotkają się podczas finału w ramach najważniejszych targów turystyki biznesowej – IMEX.
Uczestnicy International University Challenge mają za zadanie wykazać się jak największą kreatywnością, przedsiębiorczością w zaplanowaniu wydarzenia biznesowego. Nagrodą główną jest udział w konferencji MPI World Education Congress 2014 w Minneapolis (USA).
– Organizator konkursu, amerykańskie stowarzyszenie Meeting Professionals International, zrzesza ponad 20 tys. ekspertów z branży spotkań z całego świata. Dla studentów to wspaniała okazja, by stać się częścią tego środowiska. Na uczelni robimy wszystko, by ułatwić im ten zawodowy start – podkreśla Krzysztof Celuch, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji. I dodaje – Studenci SGTiR każdego roku biorą udział w konkursie, zajmując wysokie miejsca.
Więcej na temat uczelni: www.sgtir.edu.pl.
***
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji to nowoczesna uczelnia biznesowa, przygotowująca absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. SGTiR prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Studenci mają do wyboru specjalizacje m.in. w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego, obsługi podróżniczej w transporcie, turystyki biznesowej, turystyki w rozwoju lokalnym i regionalnym
czy organizacji i zarządzania wydarzeniami biznesowymi.
Uczelnia aktywnie działa na rzecz propagowania wiedzy o turystyce i rekreacji, realizując projekty badawcze oraz organizując liczne konferencje i seminaria. SGTiR wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Europejską Akademią Sztuk tworzy Grupę Uczelni Vistula. Więcej informacji: www.sgtir.edu.pl.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !