Zawarte 7 września 2021 r. porozumienie pomiędzy SGH i BIK dotyczy merytorycznego wsparcia i promocji nowatorskiej inicjatywy BIK – środowiska testowania nowych rozwiązań dla firm zainteresowanych rozwojem innowacyjnych produktów i usług, zwłaszcza piaskownicy informatycznej.
Zakres współpracy będzie obejmował także aktywny udział obu stron w działaniach związanych z naborem i procesem testowania rozwiązań przez uczestników piaskownicy, a także wspólne promowanie planowanych wydarzeń, takich jak webinary, hackathony czy case studies.
- Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy porozumienie z BIK. Nauka powinna być użyteczna, dlatego w SGH od dawna skutecznie łączymy naukowość z eksperckością. Mamy doskonałe warunki do tego, aby wspierać rozwój polskiej gospodarki i budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy. Cieszę się, że od dziś zadanie to będziemy mogli realizować wspólnie z BIK - powiedział rektor SGH prof. Piotr Wachowiak.
W ramach realizacji porozumienia eksperci SGH będą udzielać zarówno wsparcia merytorycznego, jak i biznesowego, angażując się w prowadzenie procesów „piaskownicowych”.
- BIK i SGH łączy wieloletnia współpraca i doświadczenia na płaszczyźnie edukacyjnej. Dziś, rozszerzenie zakresu naszego partnerstwa oznacza, że Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zapewni ważne merytoryczne wsparcie oraz ekspercki głos doradczy w rozwoju nowatorskiej koncepcji Programu BIK HUB, czyli piaskownicy technologicznej - mówi dr Mariusz Cholewa, prezes zarządu Biura Informacji Kredytowej.
- Wierzę, że dzięki synergii naszych wspólnych kompetencji będziemy współtworzyć platformę inspirującą do kreatywności, testowania nowych pomysłów i projektów informatycznych, która stanie się w przyszłości naturalnym „spiritus movens” dla wielu startupów w Polsce - dodaje prezes BIK.
Partnerstwo z SGH wzmocni efektywną komunikację piaskownicy technologicznej BIK, adresowanej do podmiotów z różnych sektorów gospodarki, które chciałyby uzyskać dostęp do danych z wielu źródeł zewnętrznych i praktycznie przetestować swoje prototypowe rozwiązania w bezpiecznym środowisku. Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu jednego punktu dostępowego BIK Open API, czyli otwartego i publicznego udostępnienia wybranych usług biznesowych, w tym do wybranych danych statystycznych w oparciu o lokalizację. To szansa na weryfikację rzeczywistych potrzeb i reakcji rynku na projektowane rozwiązanie informatyczne.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !