Pierwsza edycja konferencji o tematyce prośrodowiskowej odbyła się w 2016 roku. Podczas konferencji przedstawiono 45 posterów i 22 referaty. W wydarzeniu uczestniczyło 60 prelegentów z 20 uczelni z całej Polski. Natomiast w zeszłym roku odbyła się już szósta edycja, w której pomimo pandemii i panujących obostrzeń wzięło udział ponad 130 uczestników (z czego prawie połowa online). Konferencja cieszy się niemałą popularnością wśród studentów i doktorantów, a wielu uczestników bierze w niej udział cyklicznie. IAKOŚ od lat gości w kalendarzu wydarzeń organizowanych na Politechnice Gdańskiej i z każdym razem odnosi ogromy sukces.
Tegoroczna edycja konferencji, podobnie jak w poprzednich latach, organizowana jest przez trzy koła naukowe z dwóch wydziałów naszej uczelni - Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej działające na Wydziale Chemicznym oraz Koło Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” i Naukowe Koło Inżynierii i Gospodarki Wodnej „Konfuzor” z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Konferencja ma na celu propagowanie technologii mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska, takich jak np.: polimery biodegradowalne, nowoczesne technologie oczyszczania ścieków, odnawialne źródła energii czy idea domów pasywnych. Organizatorzy pragną zachęcić studentów z różnych kierunków technicznych do wymiany doświadczeń i pomysłów. Rolą zaproszonych prelegentów jest popularyzacja wiedzy na temat nowoczesnych technologii wykorzystywanych w ochronie środowiska w dziedzinach takich jak: chemia, biologia, fizyka, informatyka, budownictwo czy inżynieria środowiska. Organizatorzy mają nadzieję, że siódma już edycja konferencji o charakterze ogólnopolskim, tak jak w poprzednich latach, pomoże podkreślić nowoczesne podejście naszej uczelni do propagowania nauki i technologii.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną organizatorzy zakładają możliwość przejść na formę hybrydową konferencji, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała organizatorzy zapewnią uczestnikom wystąpienie w formie online. Rejestracja trwa do 30 kwietnia 2022.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie https://pg.edu.pl/iakos/ oraz na naszym Facebook’u https://www.facebook.com/konferencjaiakos i Instagramie https://www.instagram.com/iakos.pg/.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !