Film jest pilotem serialu – pierwszym z trzynastu odcinków. Wszystkie odcinki będą prezentować baśnie z różnych regionów Polski.
Na potrzeby filmu w hali o powierzchni 1000 m2 został zbudowany olbrzymi las, jeziora, jaskinie, największe w Polsce sztuczne tło (blue box, bluescreen, greenscreen). W projekcie biorą udział polscy artyści wizualni, którzy stworzyli scenografię, rekwizyty, kostiumy oraz znani aktorzy.
- Gatunek - baśń fantasy
- Reżyseria - Justyna Celeda/ Marta Filipiak
- Scenariusz - prof. Zbigniew Mikołejko
- Zdjęcia – Łukasz Owczarzak
- Muzyka – Olo Walicki/ wykonanie pieśni Laboratorium Pieśni
- Producent - Fundacja Czarny Karzeł
Występują:
Staś Kotwicki (główna rola) , Janusz Chabior, Sonia Roszczuk, Jakub Gola, Eva Rodart, i in.
https://www.facebook.com/czarnykarzel
https://www.facebook.com/kwiat.paproci.basn
http://czarnykarzel.pl/
Koprodukcja:
- Moderator Inwestycje Sp. z o.o. Bydgoszcz
- Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie
Inwestor:
- Omega Trading Sp. z o. o. Bydgoszcz
Mecenas (i) Kultury
- Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie
- Województwo Kujawsko-Pomorskie
- Miasto Bydgoszcz
Partnerzy Projektu:
- Hotel Bohema
- Muzeum Pierwszych Piastów Skansen w Dziekanowicach
- GminnyOśrodek Kultury w Żytnie
- RK Rental
Aktorzy:
Sonia Roszczuk – aktorka teatralna i filmowa, współpracowała z Moniką Strzepką, Wiktorem Rubinem, Weroniką Szczawińską, Anną Smolar. Filmy: "Fotografie" Waldemara Krzystka, "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej, "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza. Ma na koncie także epizody w filmach Wojciecha Smarzowskiego – "Drogówka"i "Wołyń".
Janusz Chabior - wziął udział w cyklu Outsider Jana Jakuba Kolskiego, w dramacie Mike’a van Diema Charakter. Zagrał w Małej Moskwie Waldemara Krystka, w Helu Kingi Dębskiej, komedii sensacyjnej Ostatnia akcja Michała Rogalskiego, Świnkach Roberta Glińskiego, Kołysance Juliusza Machulskiego, Różyczce Jana Kidawy-Błońskiego, Ostatnim piętrze Tadeusza Króla, Hardkor Disko Krzysztofa Skoniecznego, Służbach specjalnych Patryka Vegi i Wołyniu Wojciecha Smarzowskiego. Za Made in Poland odebrał Złote Lwy w Gdyni. Grał w serialach TVP - Lokatorzy, Na dobre i na złe, Egzamin z życi, Pitbull oraz Polsatu - Adam i Ewa, Świat według Kiepskich, w telenoweli TVN Na Wspólnej, w TVP1 - Komisarz Alex i jako Antoni w serialu Ucho Prezesa.
Jakub Gola – współpracował z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Dotychczas mogliśmy oglądać go także w filmach fabularnych (m.in. w „Monumencie” w reż. Jagody Szelc) i serialach (Ojciec Mateusz, O mnie się nie martw). Obecnie gra w produkcji Netfixa „W głębi lasu”.
Ewa Rodart - aktorka, scenarzystka i artystka wizualna z dziewięcioletnim doświadczeniem w pracy w teatrze i filmie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Absolwentka dwuletnich studiów aktorskich w William Esper Studio w Nowym Jorku, jednym z najbardziej szanowanych studiów aktorskich w Ameryce. Zagrała w kilkunastu filmach w USA. Występowała m. in. w teatrze Kampnagel w Hamburgu oraz the Drama League i Under St. Marks Theater w Nowym Jorku. W Polsce zagrała między innymi w operze "Zagubiona Autostrada" w reżyserii Natalii Korczakowskiej oraz współpracowała z Dawidem Żakowskim przy kilku projektach teatru fizycznego. Od powrotu do kraju w lipcu zagrała w filmie "Mój Dług" Denisa Delica oraz pojawiła się w serialu “Na Wpólnej”.
Poza aktorstwem skończyła trzy kierunki studiów: Matematykę̨, Informatykę̨ i Filologię hiszpańską i mówi płynnie w pięciu językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Pracowała między innymi jako wykładowca akademicki w Makao, oraz jako konsultant biznesowy w międzynarodowej firmie doradczej EY.
Często gra złożone postacie kobiece, takie jak Grace z „Oczyszczonych” Sary Kane lub Klitajmestra z „Much” Jeana Paula Sartre'a. Ma dużą świadomość ciała i obecność fizyczną, pogłębioną pracą w teatrze fizycznym i z przyjemnością wciela się w tajemnicze, uwodzicielskie lub mroczne postacie, jak na przykład Lady Macbeth.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !