W jaki sposób traktować roboty, które wkrótce staną się naszą codziennością? Czy sztuczna inteligencja jest zagrożeniem, czy szansą dla człowieka? Czym jest inżynieria intymności i roboty opiekuńcze? Wraz z rozwojem technologii, pytań o jej aspekty etyczne przybywa. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwali naukowcy i praktycy zaproszeni do udziału w drugiej edycji Forum Nauki i Biznesu.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji Forum Nauki i Biznesu nie jest przypadkowe. Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema. Ten światowej sławy wybitny autor trafnie przewidział wynalezienie wielu wykorzystywanych współcześnie urządzeń technologicznych. Obecnie BigTech, czyli największe spółki technologiczne docierają ze swoją ofertą do ponad 4 miliardów ludzi na całym świecie. - To podmioty, które skutecznie wymykają się regulacjom prawnym. Uciekają przed opodatkowaniem oraz stosują coraz bardziej skomplikowane algorytmy, za pomocą których wpływają na swoich użytkowników. Nieważne, czy korzystasz z Google’a, Facebooka, Netflixa, Amazona, Twittera, czy TikToka - jesteś poddawany nieustannej obserwacji. Dane i zachowania wszystkich użytkowników są analizowane, a następnie są oni programowani na odbiór reklam, kupno usług i działania, za które zapłacili reklamodawcy. Jak BigTech zmienił nas w dostawcę treści i nas uzależnił? Właśnie o tym opowiem podczas Forum Nauki i Biznesu - wskazuje Artur Kurasiński, jeden z prelegentów wydarzenia.
Wydarzenie organizowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji odbędzie się online, a udział w nim jest bezpłatny. Wszelkie informacje, formularz rejestracyjny, agenda oraz lista prelegentów znajdują się na stronie: https://fnib.pl/.
Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://telestudent.pl/wydarzenia/forum-nauki-i-biznesu-ii-edycja.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !