Kwas hialuronowy, ze względu na swoje właściwości, często stosowany jest do estetycznej korekcji nosa. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym wstrzyknięcie kwasu jest nieinwazyjne oraz nie wyklucza pacjenta z codziennych czynności. Co więcej efekt zabiegu nie jest stały, utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy. Jeśli zatem stwierdzimy, że z nowym nosem nie jest nam do twarzy, po prostu zrezygnujemy z przeprowadzania kolejnych zmian.
W czym pomoże nam kwas?
HA, czyli kwas hialuronowy ma szereg zastosowań. W przypadku nosa pozwala wymodelować jego grzbiet oraz skrzydła, zniwelować występujące ubytki oraz odchylenie od symetrii, a nawet zrównać mały garb oraz podnieść czubek. Często wystarczy 1 ml, aby zmiana była zauważalna. Potwierdza to dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie. – Dobierając dawkę preparatu, zawsze należy wziąć pod uwagę indywidualne wskazania. Zaczynamy od dawki najmniejszej, z reguły jest to 1 ml, i dopiero jeśli zachodzi taka potrzeba, zwiększamy dawkę do 2 lub 3 ml. Kluczem do sukcesu jest jednak otrzymanie optymalnego efektu przy jak najmniejszej ilości preparatu – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak, chirurg plastyczny. Zgrabny, symetryczny nos, w przeciwieństwie do nosów dużych i przekrzywionych, wpisuje się w kanon piękna. Jeśli jednak nie możemy pochwalić się atrakcyjnym nosem, z pomocą kwasu bez szwanku pozbędziemy się większości kompleksów.
Jak przebiega zabieg?
– Kwas wstrzykuje się w wąskich tunelach, zazwyczaj w podstawę nosa, czyli słupek – jego centralną część oraz u podstawy skrzydeł – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie. – Preparat użyty do korekcji powinien odznaczać się dużą plastycznością. Stosuję do tego celu Teosyal Deep Lines z oferty szwajcarskiego producenta Teoxane, który świetnie sprawdza się w przypadkach gdy trzeba coś w danym miejscu dodać, zwiększyć objętość – dodaje ekspert. Zabieg trwa zazwyczaj około 15 – 20 minut. Po jego zakończeniu na skórze mogą wystąpić opuchnięcia, które znikają po kilku dniach. Efekt utrzymuje się około 9 – 12 miesięcy.
Do kogo na taki zabieg?
Jak przy każdym zabiegu, w którym na szali stawiamy swój wygląd, tak i w przypadku korekty nosa ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Ten zabieg powinien przeprowadzić lekarz, najlepiej chirurg, który poza wiedzą o właściwościach poszczególnych preparatów, będzie wiedział również, jak przebiegają naczynia krwionośne, jak zbudowany jest nos i znał rozmieszczenie poszczególnych chrząstek. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony rzetelnie, bez ryzyka przykrych powikłań i uszkodzenia naczyń.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !