Ankieta, na podstawie której powstał raport została przeprowadzona przez Grupę Santander w dziewięciu krajach Europy i Ameryki Łacińskiej w 2020 r., w okresie, w którym obowiązywały ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Badanie objęło 1 094 osoby, a pytania dotyczyły opinii nt. ryzyka związanego z prowadzeniem własnej firmy, aspiracji zawodowych, wykształcenia czy potrzebnych umiejętności.
Z ankiety wynika ponadto, że większość studentów w niektórych spośród krajów najbardziej dotkniętych skutkami Covid-19 spodziewa się, że będzie zarabiać więcej niż ich rodzice, niezależnie od wpływu pandemii na światową gospodarkę oraz rosnące bezrobocie wśród młodych osób.
Aby wspierać studentów i absolwentów uczelni w pogłębianiu kompetencji zawodowych, a także rozwój zupełnie nowych kwalifikacji wśród osób powyżej 18 r. życia, znajdujących się już na rynku pracy, Santander prowadzi program stypendialny Santander Tech | Reskilling in Data Analytics.
Program stworzony we współpracy z Ubiqum Code Academy przeznaczony jest dla 50 osób w wieku powyżej 18 lat, które chcą pracować w jednym z najbardziej pożądanych obecnie obszarów zawodowych, jakim jest analiza danych.
Program ma na celu pozyskanie talentów w obszarze gospodarki cyfrowej i będzie realizowany w dwóch etapach, w trybie zdalnym, w języku angielskim i hiszpańskim. Od kandydatów nie wymaga się ani wcześniejszych doświadczeń, ani specjalistycznej wiedzy z obszaru analizy danych.
Etap wstępny – wprowadzenie do analizy danych – rozpocznie się pod koniec czerwca 2021. Obejmie on 200 kandydatów i potrwa sześć tygodni. W tym etapie kandydaci poznają podstawy analizy danych oraz sposoby przekształcania i optymalizacji procesów technologicznych i umiejętności cyfrowych.
Do etapu drugiego, czyli praktycznego, intensywnego kursu programowania, który rozpocznie się we wrześniu 2021 r. i potrwa 25 tygodni, zakwalifikuje się 50 najlepszych osób wyłonionych w pierwszym etapie. Stypendyści nauczą się, w jaki sposób wykorzystywać algorytmy uczenia maszynowego oraz języki programowania (R i Python) do opracowywania strategii biznesowych na podstawie analizy i wizualizowania obszernych wolumenów danych. Bootcamp będzie prowadzony w trybie zaocznym tak, by umożliwić pracującym studentom pogodzenie obowiązków zawodowych z uczestnictwem w kursie.
W ramach obydwu etapów stypendyści otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.
Stypendia Santander Tech | Reskilling in Data Analytics – Ubiqum Code Academy są przeznaczone dla obywateli lub rezydentów Niemiec, Hiszpanii, Polski, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Potencjalni kandydaci i kandydatki mogą zapoznać się z wymaganiami programu i złożyć wniosek na stronie www. becas-santander.com do 26 maja 2021.
Zdaniem Javiera Lópeza, szefa globalnej jednostki Social Impact w Santander Universities, „Rozwój umiejętności i kształcenie ustawiczne zwiększające szanse kandydatów na rynku pracy będą od teraz głównym celem stypendiów Grupy Santander. W erze transformacji cyfrowej w środowisku pracy, chcemy oferować studentom i pracownikom więcej możliwości rozwoju umiejętności zawodowych lub zmiany kierunku kariery.”
Grupa Santander wspiera szkolnictwo wyższe
Santander, jako lider w zakresie odpowiedzialnej bankowości, skupia się na eliminacji wykluczenia społecznego. Będąc pionierem tego typu działań, Santander od dawna jest mecenasem szkolnictwa wyższego za pośrednictwem Santander Universities i działa w tej dziedzinie od 25 lat, co wyróżnia Bank na tle innych instytucji finansowych na świecie. W całej historii swojej działalności Santander zainwestował ponad 2 miliardy euro i przyznał ponad 630 000 stypendiów i grantów.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !