Studia skierowane są do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą nowoczesnych technologii oraz wpływu fintechów na sektor finansowy. To także propozycja, dla osób rozwijających własne projekty fintech.
- Program studiów podyplomowych FinTech dopasowuje się do wymagań rynkowych oraz oczekiwań słuchaczy, dając im możliwość nabycia przydatnych umiejętności. Do naszego zespołu w Banku BNP Paribas dołączyła niedawno uczestniczka pierwszej edycji i w praktyce wykorzystuje wiedzę zdobytą w trakcie studiów. Przez pandemię w sektorze finansowym mamy do czynienia z niespotykaną wcześniej skalą i tempem transformacji cyfrowej, dlatego i tym razem nie zabraknie przykładów z życia wziętych i praktyki. Zachęcam do aplikowania - mówi Paulina Skrzypińska, Dyrektor Biura Otwartych Innowacji w Banku BNP Paribas.
Uczestnicy studiów będą brali udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę - ekspertów i praktyków rynku finansowego, w której znajdą się m.in.: Aleksandra Bańkowska (PwC Legal), Łukasz Łyczko (PwC Legal), Piotr Beńke (IBM), Paweł Franczyk (Alior Bank), Joanna Boroń (Alior Bank), Łukasz Wojdyła (Alior Bank), Marek Chlebicki (Raiffeisen Bank International), Michał Kurowski (Raiffeisen Bank International), Paulina Skrzypińska (Bank BNP Paribas), Rafał Piotrowski (Bank BNP Paribas), Michał Miszułowicz (Bank BNP Paribas), Katarzyna Niewińska (UW), Mariusz Trojanowski (UW), Marcin Hejka (OTB Fund), Marcin Petrykowski (Atende S.A.), Witold Jaworski (YU!, ERGO), Łukasz Dziekan (Allegro), Michał Pawlik (SMEO), Marcin Olszak (BFG).
- Nowe technologie w sektorze finansowej zmieniają rynek i zmuszają do zmiany jego uczestników. W ilości informacji na ten temat dziś już można się łatwo pogubić. Nasze studia segregują ta wiedzę, a przy okazji pokazują jak mechanizmy te funkcjonują w rzeczywistości. Kładziemy także bardzo duży nacisk na budowanie relacji w tym świecie. Dzisiaj mogę śmiało przyznać, że te studia to niekwestionowany sukces naszego Wydziału. Obecnie trwa właśnie rekrutacja już na IV edycje, a grono naszych partnerów z roku na rok poszerza się o cennych wykładowców co jednoznacznie świadczy o jakości tego programu – zaznacza dr Katarzyna Niewińska, adiunkt w Katedrze Systemów Finansowych Gospodarki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Studia organizuje Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem merytorycznym inicjatywy jest kancelaria PwC Legal. Partnerem technologicznym: IBM Polska, a partnerami biznesowymi są: Bank BNP Paribas, Alior Bank, Raiffeisen Bank International.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !