Joga to coraz popularniejsza ćwiczeń, która dostrzegana jest coraz bardziej przez Polaków. Jest to jednak nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu i wyginania się na określone sposoby. To także stan umysłu i styl życia. Już 21 czerwca w Warszawie na Polu Mokotowskim w godzinach 8-21 odbywać się będą główne obchody Międzynarodowego Dnia Jogi. Na sympatyków jogi będzie czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej, a w nim m.in. ćwiczenie jogi, wykłady, panele dyskusyjne i koncerty.
W naturalny sposób joga łączy się ze zdrowym stylem życia, a więc uczestnicy będą mogli także bliżej poznać medycynę ayurvedyjską, popróbować naturalnych i indyjskich przysmaków, czy zaopatrzyć się w eko produkty – nie tylko spożywcze – nie zabraknie bowiem też stoisk z egzotycznymi, czy bio kosmetykami. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci strojów do jogi oraz designerzy bazujący na przyjaznych dla środowiska materiałach, tworzący niepowtarzalne wzory.
„Międzynarodowy Dzień Jogi organizowany jest pierwszy raz. Podjęcie tematu to duże wyzwanie, ale i pewność ogromnej satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Trzy organizacje: IPCCI, PSJ i AOL wspólnymi siłami działają, aby ten dzień był niezapomniany dla uczestników i na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz, nie tylko Warszawy.” – powiedziała Joanna Mazurkiewicz, Dyrektor Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej.
Dzień Jogi to wyjątkowa okazja zarówno dla osób już praktykujących jogę jak i tych, które jeszcze nie miały z nią kontaktu. Dzięki obecności szkół jogi, będzie można poznać różne style ćwiczenia, porozmawiać z nauczycielami jogi. Niezależnie od wieku, płci oraz kondycji, każdy będzie miał okazję, aby poznać nieco lepiej tego rodzaju ćwiczenia.
„Pokazujemy, że pomimo różnic w stylach, jogę jednoczy wspólny cel – poprawa jakości życia każdego człowieka. Podczas Międzynarodowego Dnia Jogi każdy będzie mógł zrobić krok w tym kierunku” – powiedział Tomasz Śledź z Fundacji Art of Living Polska.
Dzień rozpocznie się o ósmej rano specjalną sekwencją asan, która ćwiczona równolegle na całym świecie połączy się w 24-godzinną sesję jogi.
Więcej informacji na temat Międzynarodowego Dnia Jogi można znaleźć w tym miejscu: dzienjogi.pl
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !