W piątek (18 grudnia) w trakcie wirtualnego wydarzenia przedstawiciele firmy AstraZeneca oraz Uniwersytetu Warszawskiego podpisali porozumienie dotyczące współpracy, która będzie skupiać się głównie na działalności badawczo-rozwojowej. Porozumienie przewiduje m. in. bieżącą wymianę doświadczeń i informacji badawczych, wspólną realizację badań i analiz, inicjowanie nowych kierunków prac naukowo-badawczych oraz szeroko zakrojone działania edukacyjne.
Współpraca ze środowiskami naukowymi i uczelniami jest jednym z naszych priorytetów, który realizujemy już od wielu lat. Tym bardziej cieszy nas, że mogliśmy podpisać porozumienie z wiodącą polską uczelnią - Uniwersytetem Warszawskim – powiedział Radu Rasinar, Prezes Zarządu AstraZeneca Polska.
W trakcie wirtualnego spotkania z udziałem władz Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawicieli AstraZeneca, dokument podpisał Prorektor UW ds. badań – prof. dr hab. Zygmunt Lalak, Prezes Zarządu AstraZeneca Polska - Radu Rasinar oraz Alina Pszczółkowska - Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Polska. Nowoczesny uniwersytet powinien mieć silne związki z biznesem, a biznes z nauką. Podpisana dzisiaj umowa o współpracy jest przykładem takich działań - powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, Rektor UW.
AstraZeneca regularnie angażuje się w różnorodne inicjatywy wraz ze środowiskami akademickimi. Współpraca z uniwersytetami i inspirowanie młodych naukowców są dla nas niezwykle ważne. Firmy innowacyjne, zwłaszcza te działające w obszarze badawczo-rozwojowym, powinny blisko współpracować z ośrodkami naukowymi. To właśnie młodzi naukowcy, którzy niedługo wejdą na rynek pracy, są przyszłością naszej branży i przyszłością Polski – podkreśla Alina Pszczółkowska. Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim wpisuje się w realizowaną przez AstraZeneca strategię wspierania rozwoju polskiego sektora R&D i polskiej nauki. W czerwcu tego roku firma we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim zorganizowała wyjątkowe wydarzenie w ramach Nobel Prize Inspiration Initiative - wirtualne spotkanie z noblistą w dziedzinie chemii, Aaronem Ciechanoverem, w którym udział wzięło ponad 600 studentów i młodych naukowców, ponadto w bieżącym roku AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez Ministra Rozwoju, potwierdzając tym samym wiodącą role w polskim ekosystemie innowacji.
Więcej informacji na temat firmy Astra Zeneca: https://lekomaniak.pl/producent/astrazeneca/, https://www.astrazeneca.com/.
Więcej informacji na temat Uniwersytet Warszawski: https://www.uw.edu.pl/.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !