Celem podyplomowych studiów menedżerskich, które rozpoczną się jeszcze w lutym, jest dostarczenie słuchaczom kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat sposobów zgodnego z prawem i teorią zarządzania zatrudniania cudzoziemców, związanych z tym kwestii kosztowych oraz aktualnych tendencji i wyzwań w sferze migracji zarobkowych w Polsce. Studia dedykowane są osobom, którym zależy na zdobyciu wiedzy w tym obszarze, a przede wszystkim menedżerom i pracownikom działów kadr i legalizacji firm zatrudniających cudzoziemców oraz pracownikom instytucji publicznych obsługujących pracodawców i obcokrajowców.
– Obszar prawa migracyjnego, związanego z zatrudnianiem cudzoziemców, zmienia się bardzo dynamicznie. Dodatkowo, co charakterystyczne dla tego obszaru, prawidłowe poruszanie się w nim wymaga znajomości wielu dziedzin, a także praktyki stosowania prawa przez różne organy. Nasze studia pokrywają wszystkie istotne aspekty związane z wiedzą, jaką należy mieć, aby legalnie zatrudniać cudzoziemców. To pierwsza tego typu oferta na polskim rynku szkolnictwa wyższego – mówi dr Izabela Florczak, Szefowa Działu Employment Immigration w Kancelarii C&C Chakowski & Ciszek.
W programie uwzględniono m.in. zagadnienia z zakresu opodatkowania dochodów cudzoziemców w Polsce, zasady podlegania pod ubezpieczenia społeczne, rozróżniania zatrudnienia zewnętrznego za pośrednictwem APT i outsourcingu, delegowania do innych krajów UE oraz tematykę konsekwencji negatywnych kontroli legalności zatrudnienia dla osób fizycznych i prawnych. Słuchacze dowiedzą się także, jak optymalizować koszty zatrudnienia obcokrajowców czy przeciwdziałać ich dyskryminacji. Zajęcia prowadzone będą zarówno przez doświadczoną kadrę akademicką, jak i prawników, praktyków i ekspertów prawa pracy, podatków i ubezpieczeń społecznych czy zarządzania zasobami ludzkimi.
– Połączenie wiedzy teoretycznej z doświadczeniem praktycznym to nieodłączny element wszystkich prowadzonych przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego studiów. Oprócz omówienia specjalistycznych zagadnień dotyczących prawa zatrudniania obcokrajowców w Polsce, uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania czasem pracy cudzoziemców, ich wynagradzania i motywowania czy wpływu kultury na kierowanie organizacją, a dodatkowo rozwiną także praktyczne umiejętności związane np. z zarządzaniem projektami – mówi dr hab. Monika Skorek, prodziekan ds. jakości i kształcenia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Studia będą prowadzone w trybie zaocznym i potrwają dwa semestry. Zajęcia zostaną zorganizowane w formie hybrydowej. Na studia można aplikować do 26.02.2022 r. poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://cc.info.pl/studia-podyplomowe/.
Przypisy
- Cudzoziemcy w Polsce po 2020 r. Urząd do Spraw Cudzoziemców. 2020.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !