Celem portalu www.synergia.wz.uw.edu.pl jest dostarczanie oraz wymiana informacji i wzajemnych możliwości pomiędzy różnymi grupami użytkowników, a także łączenie ludzi, których współdziałanie może przynieść obustronne korzyści.
– Synergia WZ UW to miejsce, gdzie nauka łączy się z biznesem w praktyczny sposób, dostarczając wielu nowych możliwości. Jedni mają innowacyjne pomysły, inni posiadają narzędzia do ich wykorzystania i wdrożenia. Uczymy się od siebie nawzajem, tworzymy nowe projekty i wspieramy w realizacji celów – mówi Anna Matysiak-Kolasa z Biura Karier i Absolwentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Portal składa się z czterech stref: Student, Absolwent, Biznes oraz Akademia, a każda z nich, obok kilku ogólnych zagadnień, posiada unikalne zakładki dedykowane oddzielnie danym grupom odbiorców. I tak na przykład, studenci i absolwenci WZ mogą przeglądać aktualne oferty pracy, staży i praktyk, skorzysta z narzędzi pomocnych w aplikowaniu na poszczególne stanowiska (jak generator CV i testy kompetencji), znaleźć mentora, doradcę lub inwestora projektu. Pracodawcy, oprócz bezpłatnej publikacji ogłoszeń, mają możliwość nawiązania współpracy biznesowej z nowym partnerem lub ekspertem nauki w celu realizacji wspólnych projektów badawczych czy edukacyjnych. Praktycy biznesu mogą zaś dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami strony, zakładając konto eksperta. Większość funkcjonalności Synergii WZ UW jest dostępna po zalogowaniu.
– Synergia WZ UW daje szerokie pole do współpracy dla naszych najważniejszych partnerów: studentów, absolwentów, partnerów biznesowych i społecznych, a także wykładowców. Chcemy, żeby dzięki portalowi każda z tych grup osiągnęła własne cele, a wspólnie żebyśmy osiągnęli efekt synergii – mówi dr hab., prof. ucz. Igor Postuła, prodziekan ds. rozwoju WZ UW.
Warto odwiedzić portal, aby przekonać się, jak duży potencjał kryje w sobie synergia dwóch światów: nauki i biznesu oraz jakie korzyści przynosi każdej ze stron.
Portal www.synergia.wz.uw.edu.pl został sfinansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "DIALOG" w latach 2017-2019.
Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go innym !